Moje práce

Je to k nevíře, ale počátkem roku 2021 uběhlo již pět let od vzniku těchto stránek a také od mého profesního kotrmelce, tedy odchodu z teplého, setsakra teplého místečka na Povodí Ohře a zároveň i z Chomutovska. Bylo asi bláznovstvím se v 54 letech začít starat sám o sebe, navíc v neznámém prostředí a místě, bez kontaktů a pomoci. Odchod byl však nutný. Vrcholové vedení prázdných lidí vedených samolibým, neschopným, a v mnoha směrech i hloupým jednotlivcem mne již nemohlo naplňovat.

No a dnes po pěti letech? Na Povodí se na dlouho zastavil čas, ale už se i zde rozjasnilo a firma nastupuje cestu vnitřní obnovy. A já? Pomalu, ale jistě jsem se postavil na své nohy a mám za sebou pět let práce na zajímavých vodohospodářských úlohách. Nejprve pouze pro soukromý sektor, ale postupně jsem se vrátil i do povědomí bývalých kolegů. Také se mi podařilo rozvinout vzdělávací a výukový program „Vodohospodářské minimum – vodní hospodářství v kostce“, který slouží k vzdělávání v oboru od dělnických profesí až po přípravu odborníků na autorizaci ČKAIT. Je to vzdělávací program velmi přizpůsobivý přednášeným výkladem. Toto mne velmi oslovuje a budu jej rozvíjet i v nadcházejícím období. Samozřejmě s prací na zajímavých vodohospodářských úlohách, které přijdou. Děkuji za to, že jsem měl to štěstí spojit v sobě zkušenosti a praxi odbornou, provozní, manažeskou, akademickou i pedagogickou. Děkuji.

A tak hurá do dalších etap života, do dobrodružství naplněném vším, co nám tento život přináší nebo spíše co si sami navaříme. Hurá za plněním snů a přání, za láskou. Ta jediná má nekonečnou hodnotu, jedno jestli k sobě, zemi, vodě, práci, ženě nebo dětem.

A v letošním roce 2022 tu jsou konečně i přednášky a povídání pro veřejnost. Myslím, že si to voda a vodní hospodářství zaslouží a chci tím splatit to štestí, které jsem s vodou zažíval a ještě jistě zažiju. První vlaštovky (viz. aktuality) jsou tu a bude to sílit. Pokud máte zájem, přejedu i k vám! Ta myšlenka se mi líbí, protože voda si zaslouží naši pozornost, úctu, ochranu a respekt. A kdo jiný má veřejnosti sdělovat informace o vodě a s vodou než vodohospodář? Tedy...

 

Kdo jiný než já!

 

 

^