Moje práce

Je to k nevíře, ale počátkem roku 2019 uběhly již tři roky od vzniku těchto stránek a také od mého profesního kotrmelce, tedy odchodu z teplého, setsakra teplého místečka na Povodí Ohře a zároveň i z Chomutovska. Bylo asi bláznovstvím se v 54 letech začít starat sám o sebe, navíc v neznámém prostředí a místě, bez kontaktů a pomoci. Odchod byl však nutný. Vrcholové vedení prázdných lidí vedených samolibým, neschopným, a v mnoha směrech i hloupým jednotlivcem mne již nemohlo naplňovat.

No a dnes po třech letech? Na Povodí se alespoň z mého pohledu zastavil čas a firma zevnitř strádá (to používám velmi shovívavá slova). A já? Pomalu, ale jistě jsem se postavil na své nohy a mám za sebou tři roky práce na zajímavých vodohospodářských úlohách. Nejprve pouze pro soukromý sektor, ale postupně jsem se vrátil i do povědomí bývalých kolegů. Také se mi podařilo rozvinout vzdělávací a výukový program „Vodohospodářské minimum – vodní hospodářství v kostce“, který slouží k vzdělávání v oboru od dělnických profesí až po přípravu odborníků na autorizaci ČKAIT. Není to univerzální program, ale velice přizpůsobivý přednášeným výkladem. Toto je směr, který mne velmi oslovuje a budu jej rozvíjet i v nadcházejícím období. Samozřejmě s prací na zajímavých vodohospodářských úlohách, které přijdou. Děkuji za to, že jsem měl to štěstí spojit v sobě zkušenosti a praxi odbornou, provozní, akademickou i pedagogickou. Děkuji.

A tak hurá do dalších etap života, do dobrodružství naplněném vším, co nám tento život přináší nebo spíše co si sami navaříme. Hurá za plněním snů a přání, za láskou. Ta jediná má nekonečnou cenu a jedno jestli k sobě, zemi, vodě, práci, ženě nebo dětem.

 

^